100. Kurtuluş Yılımız Kutlu Olsun

Belediye Başkanımız Nebi Tepe İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Güzel Muratlı'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

Kadını erkeği, genci yaşlısıyla “imkansız” denileni başaranlar, yokluklar içinde işgalcilere karşı bağımsızlığımızı kazananlar bize çok değerli bir miras daha bıraktılar. O değerli miras, Cumhuriyet ve Cumhuriyet devrimleridir.

Büyük Önderimiz, mücadelenin her aşamasında sırtını millete dayamış, büyük meselelerin çözüm yerinin ancak ve ancak Gazi Meclis olduğunu yinelemiştir. Ülkemizin kurucuları, meydanlarda kazanılan zaferin kültürel, sosyal ve ekonomik zaferlerle desteklenmeden kalıcı olamayacağı bilinciyle Kurtuluş Savaşı'nın hemen ardından ülkemizi “çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesine girişmiştir.

İşte bu onurlu mirasın sahipleri olan bizler, ülkemizin aydınlık yarınlara taşıyacak yolun Cumhuriyetimizin kurucu değerleri olduğunu biliyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranların emanetine sahip çıkmaya kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Güzel İlçemiz Muratlı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu ülke için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum,

KURTULUŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.

Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız Kutlu Olsun.

28/10/2022

Festivale Davetlisiniz!

14/09/2022

30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun

29/08/2022