İnsanın yaşadığı bölgesine hizmet etmesi kutsal bir görevdir. Sizlere hizmet etmek, Muratlı’yı daha yaşanabilir bir yerleşim yeri yapabilmek için çıktığımız bu yolda beni tekrardan Muratlı Belediye Başkanı görevine layık gören kıymetli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Geçmiş dönemlerimizde olduğu gibi önümüzdeki 5 yıllık süreçte de kapılarımız tüm vatandaşlarımıza ardına kadar açık olacak olan Belediyemizde halkımızın dertleriyle dertlenecek, sevinçleriyle mutlu olacağız. Sizler, yine sizler adına Muratlı’yı yönetme yetkisini bize verdiniz. Bu onura eriştiğimiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Hedefimiz
Muratlı halkına en kaliteli yerel hizmeti vererek, çağdaş bir kentte yaşama imkanı sunmak, herkesin görmek ve yaşamak istediği bir kent oluşturmaktır.

Temel İlkemiz Sosyal Belediyecilik
Verimlilik ve etkinlik unsurlarına dayalı hizmetlerin en kısa sürede yerine getirilmesini öngören, şeffaflığı, katılımı ve işbirliğini esas alan sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetimi ilke edindik. Bu anlayış içerisinde olan bizler şuna inanıyoruz ki, halkın katılımı olmadan yerel yönetimlerdeki çalışmalar asla başarılı olamaz.

Sosyal belediyecilik anlayışı halkımızın içinde yer aldığı gözlemlediği ve denetlediği bir yönetim biçimidir. Yerel yönetimlerin kent halkıyla birlikte kentin geleceğini şekillendiren kararları alması, uygulamaları sürekli olarak halkın denetimine açık tutması, yönetimimizin temel prensibidir.

Bizler yönetimde çoğulcu demokrasiyi, bireysel gelişmeyi, sürdürülebilir kalkınmayı, şahıs veya grup ayrımcılığını değil, fırsat eşitliğini ve insan haklarını benimsedik.

Bu ilkeler ve misyon doğrultusunda Muratlı’yı sizlerle birlikte yöneteceğiz.

Muratlı’nın sorunlarını çözebilmek ve kalkındırmak için bilinçli ve en önemlisi doğru çözümler üretebilecek kapasitede bir yönetim kadrosu ile göreve geldik.

Bu onurlu görevi üstlenen ben ve arkadaşlarım, yaşamımızın her anında olduğu gibi belediye yönetiminde de sizleri hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacağımıza söz veriyoruz.

Mutlu yarınları birlikte yaratmak, yaşamak ve yaşatmak dileğiyle…

Saygılarımla…

Nebi TEPE

Muratlı Belediye Başkanı