ATIK VE GERİ DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ

 Alo Atık Hattı 0282 361 26 93           Whatsapp 0533 157 7059

Muratlı Belediyesi olarak, pek çok farklı türde geri dönüştürülebilir atıkların toplanması amacıyla konteynerlerimiz ve atık getirme merkezlerimiz bulunmaktadır.

 

 Atık Tekstil; İlçemiz merkez mahallelerde 16, kırsal mahallelerde 9 olmak üzere toplamda 25 adet atık tekstil kumbarası   bulunmaktadır. Kullanılmış, eskimiş kıyafetlerinizi, ayakkabı ve çantalarınızı bu kumbaralara atarak, geri dönüşüme katkı   sağlayabilirsiniz. İyi durumda olan kıyafetler dezenfekte edilerek yeniden kullanılması için ihtiyaç sahiplerine verilirken,   kullanılamayacak durumda olanlardan yeniden iplik ve kumaş elde ediliyor.

 

 

 Atık İlaç Kutusu;  Son kullanma tarihi geçmiş ilaçlarınızı ilçemizdeki eczanelerde bulunan atık ilaç kutularına   atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  Ambalaj Atıkları;  Plastik, kağıt, metal, ve cam atıklarınızı ilçe genelinde sokaklarda ve caddelerde bulunan mavi   kafes ve    cam kumbaralara atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 Mobil Atık Getirme Merkezi; İlçemizde iki adet mobil atık getirme merkezimiz bulunmaktadır. 5 farklı türde atık   atılabilen    mobil atık getirme merkezleri, Bülent Ecevit Parkında ve Kültür Merkezi önünde bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

1.Sınıf Atık Getirme Merkezi; 2017 yılından itibaren Belediyemiz atölye alanında 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi açılmış olup, 14 farklı kategoride atık getirebilirsiniz. Getirebileceğiniz atık türleri;

 1. Kağıt, Karton Ambalaj
 2. Plastik Ambalaj
 3. Metalik ambalaj ve metaller
 4. Cam Ambalaj ve Camlar
 5. Ahşap Ambalaj
 6. Tekstil Ambalaj
 7. Piller
 8. Atık Zirai İlaç Kutuları
 9. Floresan Lambalar
 10. Elektronik Atıklar
 11. İlaçlar
 12. Yenilebilir katı ve sıvı yağlar
 13. Hacimli Atıklar ve Ömrünü Tamamlamış Lastikler
 14. Evlerden Kaynaklı Tehlikeli Atıklar

ATIK GETİRME MERKEZİ KONUMU