Başkan Nebi Tepe’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Belediye Başkanımız Nebi Tepe 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Nebi Tepe; “Türkiye Cumhuriyeti temelinde Atatürk ilke ve devrimleri olan, halkın hür iradesi ile yönetilen, demokrasi ve özgürlükleri ile birçok dünya devletine örnek bir ülkedir. Birçok emperyalist dünya devletini dize getiren, gerek cephede gerek de masa başında kazandığı zaferlerle bağımsızlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yolu birkaç kez darbelerle kesilmek istenmiştir. Cephede, masa başında kaybedenlerin bu coğrafyadaki emelleri hiçbir zaman bitmemiş, içerideki işbirlikçileri ile hain darbe girişimlerini girişmişlerdir. 15 Temmuz hain darbe girişimi de bu darbe girişimlerinden biridir. Devlet içine çökmüş, siyasetten güç alarak kadrolaşan yapı 15 Temmuz’da harekete geçmiş ve birçok masum insanımızın hayatını kaybetmesine, yaralanmasına neden olmuştur. Bağımsızlığına düşkün Türk Milleti’nin cesareti ile geri püskürtülen 15 Temmuz darbe girişimi her yönü ile iyi araştırılmalı ve aydınlatılmalıdır. Ülkemizin bir daha bu durumlara düşmemesinin yolu da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün devrimleri ve ilkelerinden ayrılmamaktır.

Atatürk’ün; “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.” Sözünden ders alarak ve onun devrimlerinin aydınlattığı yoldan ilerlediğimiz sürece Türkiye Cumhuriyeti çağdaş medeniyetler seviyesine erişecektir.

15 Temmuz 2016’da yaşanan ve Türk Milleti’nin “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” cesareti ve duruşu ile karşı koyduğu darbe girişiminde kaybettiğimiz 251 canımızı ve bu hain terör örgütü nedeni ile yaşamını yitiren tüm vatan evlatlarını saygıyla anıyor, darbe girişiminde yaralanan kahraman gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Haberler

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

08/07/2022

İşçilerimize %70 Zam

06/07/2022

42.Geleneksel Hıdırellez Şenliklerine Davetlisiniz

09/06/2022