10 Kasım’da Atamızı Andık

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen program Hürriyet Meydanında "Çelenk Sunma Töreni" ile başladı.
Çelenk Sunma Töreni, İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, Belediye Başkan Vekilimiz Hakan Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Gürkan Özkaynak, ilçe protokol üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, gaziler, muhtarlar, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Hürriyet meydanındaki Atatürk anıtına sunuldu. Saat 9'u 5 geçe sirenlerin çalması ile Ulu Önderimiz  Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve bayraklar yarıya indirildi.

Çelenk sunma töreninin ardından Muratlı Kültür Merkezinde Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırladığı 'Anma Programı' gerçekleştirildi.
 
Anma programına Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başlandı. Günün anlam ve öneminin belirten konuşmanın yapılmasının ardından  kompozisyon, şiir ve resim  yarışmalarında birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödülleri Kaymakam Ömer Dereci, Belediye Başkan Vekilimiz Hakan Öztürk ve Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş tarafından takdim edildi.  Anma Programı oratoryonun sahnelenmesiyle sona erdi.

Haberler

Başkan Nebi Tepe’nin 10 Kasım Mesajı

09/11/2021

Kurtuluş Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

03/11/2021

Başkan Nebi Tepe’nin Kurtuluş Bayramı Mesajı

01/11/2021