Başkanımız Nebi Tepe'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

         Belediye Başkanımız Nebi TEPE 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

      Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan, Türk milletinin bir bütün olarak yedi düvele karşı şanlı bir zafer kazandığı, en modern silahlarla donatılmış düşman ordularına karşı vatan sevgisiyle galip geldiği Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

      Çanakkale Türk halkının, millet olma bilincine eriştiği, kınalı kuzuların geri dönmeyi düşünmeden canlarını vatan uğrunda feda ettikleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün bir kahraman olarak tarih sahnesine çıktığı ve tarihin akışının değiştiği yerdir.

      "Özgürlük ve bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen milletimiz, I. Dünya Savaşı'nda yurdumuzu elimizden almak isteyen düşmanlara karşı birleşmiş, vatanseverlik ve fedakarlık duygularıyla kahramanca mücadele ederek Çanakkale'nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Vatanımız uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahramanlıklarıyla tarih yazan gazilerimizi ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, Çanakkale Savaşı'nın 105. yıl dönümünde rahmet, saygı ve şükranla anıyorum."

Haberler

Okullar, Sağlık Ocakları ve Belediye Binaları Dezenfekte Edildi.

13/03/2020

Başkanımız Nebi Tepe'nin 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

12/03/2020

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlandı

09/03/2020