Başkanımız Nebi Tepe'nin 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

        Belediye Başkanımız Nebi Tepe, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı:

   "Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, imkansızlıklar içerisinde vermiş olduğu onurlu mücadelesini vurgulayan, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

İstiklal Marşımız, milletimizin vatan tutkusunu, bağımsız yaşama kararlılığını, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesini en güzel biçimde yansıtan eşsiz bir eserdir. Tarihten silinmek istenen bir milletin düşmana ve imkansızlıklara karşı yapmış olduğu mücadeleyi, milli ve manevi değerler etrafında yeniden var olma arzusunu, birlik ve beraberlik inancını gösteren İstiklal Marşımız; bugün de milletin ortak sesi ve ortak duygusudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın 99. yıldönümünü kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını, bu destanı kaleme alarak ölümsüzleştiren Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Haberler

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlandı

09/03/2020

Başkanımız Nebi Tepe'nin "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" Mesajı

06/03/2020

Kahraman Şehidimiz İçin Mevlid-i Şerif Düzenlendi.

06/03/2020