Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun.

Belediye Başkanımız Nebi Tepe 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tepe, Cumhuriyet’in Türk milletinin kaderinde yer almış, Türk milletinin istek ve karakterine uygun devlet şekli ve siyasi dönemin adı olduğunu belirterek şunları kaydetti:
 
“Türk Milleti gücünü bağımsızlıktan alan ve bu uğurda canını vermekten çekinmeyen yüce bir millettir. Halkın kendi kendini idare edebilme özgürlüğüne sahip olan Cumhuriyet, ezelden beri hür olan Türk Milleti’ne en uygun yönetim biçimidir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş bir milletin ulusal bağımsızlığını kazabilmek için giriştiği Mili Mücadelenin sonucunda elde ettiği bir zaferin sonucudur.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleşmiştir. 
 
Bugün 100. Yılını gururla ve coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesi; bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır. Cumhuriyet, Türk milletinin kaderinde yer almış, Türk milletinin istek ve karakterine uygun devlet şekli ve siyasi dönemin adıdır.  Cumhuriyet’i korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir.

Ortak paydamız Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.

Cumhuriyet Bayramı’mızın 100. yıldönümünde, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, saygıyla, rahmetle anıyor; manevi huzurlarında kurdukları Cumhuriyet’e bütün gücümüzle sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun”

Haberler

Festivale Davetlisiniz!

14/09/2023

Muratlı Belediye Başkanlığından Duyuru

04/09/2023

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

28/08/2023