23 Nisan Ulusual Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Belediye Başkanımız Nebi Tepe 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tepe mesajında şu ifadelere yer verdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması ile birlikte Türk Ulusu’nun egemenliğini ilan etmesinin ardından, yarınlarımızın mimarı çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103’üncü yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. 

   Türk Ulusu için önemli bir dönüm noktası olan bu tarih; tek kişilik egemenlikten halkın   egemenliğine  yapılan   sonsuz  ve   erdemli  yürüyüşün,   milli   mücadelenin  en başında adı konulmuş olan Cumhuriyet yönetiminin ayak seslerinin, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza duyulan güven ve inancın ispatıdır. 

   Bu duygu ve düşüncelerle; bu anlamlı günde Türk Devrimleri’nin mimarı Atatürk’ün evrensel boyuttaki düşünce ve devrimlerinin öncülüğünde, çocuklarımızın bilimi temel alarak çağdaş eğitimle yarınlarımıza  ışık olacakları, eşitlik, özgürlük, mutluluk dolu  bir yaşam sürerek hayatın her alanında varlıklarını gösterebilecekleri, uygarlığın ve barışın aydınlık yolunda hep yıldızlı başarılarla yürüyecekleri bir gelecek umuduyla Ebedi Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını sonsuz minnet, şükran ve saygıyla anıyor, Atamızın geleceğe olan beklentilerini gerçekleştirmenin en önemli görevimiz olduğu bilinciyle 23 Nisan UlusalEgemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten kutluyorum. 

Haberler

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun.

20/04/2023

Muratlı Belediye Başkanlığından Duyuru

10/04/2023

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlandı.

18/03/2023