"8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" Kutlu Olsun.

       Belediye Başkanımız Nebi Tepe "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Tepe mesajında şu ifadelere yer verdi;

      “Bir toplumun gelişmesi, bir ülkenin kalkınması ve insanlarının başarılı olması, o ülkedeki kadınların özgürlüğü ve mutluluğuyla doğru orantılıdır. Umut, emek, azim, inanç ve daha nice değer, kadınlar ile anlamlı ve kutsaldır. Tükenmek bilmeyen mücadelesi, umudu ve emeğiyle yaşamın her alanına değer katan kadınlar, ülkemizin aydınlık geleceğinin belirleyicisi olacaktır. Topraklarımızın bereketi, fabrikalarımızın üretkenliği yine kadınlarımızın çabalarıyla mümkün olacaktır.
Kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik yaşama daha çok katılımı, hepimizin ortak sorumluluğudur. Biz de bu sorumluluğu yerine getirirken, yine kadınların birikim ve cesaretine güveniyoruz. Kadının olduğu her yerde değer ve zenginlik vardır. Sevgi, özgüven, anlayış ve samimiyet vardır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ey kahraman Türk Kadını, sen, yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözleri ile başlayarak günümüze kadar gelen ve geleceğe yönelik önemli bir adım olan, kadınlarımıza tanınan sosyal, siyasi ve toplumsal haklar, Türkiye Cumhuriyeti olarak, ülkemizi önemli bir noktaya taşımıştır.

Dünyanın kadınların emeği ve sevgisiyle güzelleşeceğine olan inancımla, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Haberler

Arsa Tahsisleri Hakkında

03/03/2023

´Vatandaşlarımız Hisseli Satışlar Nedeniyle Mağdur Olmasın´

01/03/2023

Yardım Kampanyası

06/02/2023