Başkanımız Nebi Tepe'den "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Mesajı

       Belediye Başkanımız Nebi Tepe, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

       Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Sevr Antlaşmasına göre emperyalist güçler tarafından paylaşılan vatan toprakları kurtuluş mücadelesiyle düşman işgalinden kurtarılmış, Lozan Antlaşması ile zaferimiz taçlandırılmıştır.

       Mustafa Kemal'in liderliğinde Türk Milletinin kenetlenmesiyle başlatılan Kurtuluş Savaşı'nın büyük bir zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, eşine az rastlanır bir başarı olarak tarih sayfalarında yerini almıştır. Cumhuriyet, hiçbir zaman esareti kabul etmeyen bir milletin bağımsızlığı için verdiği mücadelenin simgesidir. 29 Ekim'i Türk Ulusuna bayram olarak armağan eden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim en büyük eserim" dediği Cumhuriyetimiz değerlidir. Türk milletinin tarihinde ulaştığı en yüksek zirve olan Cumhuriyet`i korumak ve yaşatmak bizim birinci görevimizdir.

       Bu duygu ve düşüncelerle, hemşehrilerimin ve tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum."

Haberler

Kan Bağışı Kampanyası

28/10/2020

Başkanımız Nebi Tepe'den "Muhtarlar Günü" Mesajı

16/10/2020

Başkanımız Nebi Tepe'den "Gaziler Günü" Mesajı

18/09/2020