Başkanımız Nebi Tepe'den "Gaziler Günü" Mesajı

      Belediye Başkanımız Nebi Tepe 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tepe mesajında şu ifadelere yer verdi;

Vatanın her karışında eşsiz bir mücadele örneği ile canları pahasına bu topraklar için savaşarak en iyi vatanperverliği gösteren şehit ve gazilerimiz; milletimizin haklı ve en anlamlı gurur kaynağıdır. Bu sebeptendir ki; Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi ünvanı’ verilmesine atfen her yıl 19 Eylül günü Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Milletimiz, üstün fedakarlık nişanesi olan vatan evlatları gazilerimizi asla unutmayacaktır.

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları, onların şerefli isimlerini, milletimizin hafızasına kazımıştır. Vatanın bütünlüğü, milletin selameti, varlık ve birlik mücadelemizde kahraman gazilerimizden aldığımız ilhamla, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız bütün tehditleri bertaraf edeceğimize yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal rütbesi ve Gazi ünvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Haberler

Başkanımız Nebi Tepe'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30/08/2020

Başkanımız Nebi Tepe'den Kurban Bayramı Mesajı

30/07/2020

Başkan Nebi Tepe'den Babalar Günü Mesajı

20/06/2020