Başkanımız Nebi Tepe'den 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

     Belediye Başkanımız Nebi Tepe "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı.

     Başkan Tepe, yayımladığı mesajında; “Bizleri dünyaya getiren, hayatlarımızın her anında yanımızda olan, sonsuz sevgi, şefkat ve özveriyle yaşamlarımızı anlamlı kılan değerli kadınlarımızın önemli ve anlamlı günü olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, 1921 yılından beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanmaktadır.

Kadınlarımız, anne, kız kardeş, eş ve evlat olarak dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmektedirler. İnsanlığın gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli bir yeri olan kadınlarımız ailede, toplum içerisinde, çalışma hayatında; kısacası yaşamın her alanında çok önemli bir rol üstlenmektedirler. Dolayısıyla kadınların olmadığı bir dünya da, gelecek de düşünülemez. ’Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ diyen ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, gerçekleştirdiği devrimlerle Türk kadının layık olduğu haklara kavuşmasını sağlamıştır. Çağdaş Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte Türk Kadını, eğitimden çalışma hayatına, bürokrasiden siyasete, spordan sanata kadar her alanda önemli bir rol üstlenmiştir. Bağımsızlık mücadelesini kadınların desteği ile kazanan ülkemizin, bugünü ve geleceği de kadınlarımızın emek ve mücadelesiyle şekillenmektedir.

Muratlı Belediyesi olarak, kadınlarımızın, hayatın tüm alanlarında daha etkin olmalarını sağlayacak şartları hazırlamaya ve her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadınlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılığın son bulduğu güzel bir dünya kurabilme dileğiyle, Cumhuriyetle kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Haberler

Umuma Açık İşyeri Açılış-Kapanış Encümen Kararı

11/01/2022

Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

30/12/2021

Necati Çalışkan Kabri Başında Anıldı.

14/12/2021