Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi.

     Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ara verilen meclis toplantılarına , normalleşme süreci ile birlikte tekrardan başlanıldı. Alınan önlemler kapsamında Belediyemiz meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda sosyal mesafe kuralı, maske ve el dezenfektanı kullanıldı. 

Haziran ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanımız Nebi Tepe başkanlığında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

1-5393 sayılı Belediye kanununun 33. maddesi gereği 1 yıllığına asil ve yedek iki encümen üyesi seçilmesi hakkındaki madde oylanarak;

Asil üyeliğe İsmail Ateş ve Cengiz Çayır,  yedek üyeliğe ise Kıymet Onur ve Ümit Kanbur seçildi.

2-5393 sayılı Belediye kanununun 24. maddesi gereği 1 yıllığına Plan bütçe ve İmar komisyonu üyesi seçilmesi hakkındaki madde oylanarak;

Plan bütçe komisyonuna Tamer Yargı, Cengiz Çayır, Özgür Çakmak, Salih Can Çevik ve Beytullah Ongun oy birliği ile seçildi.

İmar komisyonuna Semih Keskin, Hakan Öztürk, Ümit Kanbur, Recep Azcan ve Ayhan Kaplan oy birliği ile seçildi.

3-5393 sayılı Belediye kanununun 56.maddesi gereği belediyenin 2019 yılına ait 1 yıllık faaliyet raporu okunarak oy çokluğu ile kabul edildi.

4-5393 sayılı Belediye kanununun 24.maddesi gereği 1 yıllığına iç işleri komisyonu üyesi seçilmesi hakkındaki madde oylanarak; Semih Keskin, İsmail Ateş, Ümit Kanbur, Necip Gür ve Okan Ortaer oy birliği ile seçildi.

5-5393 sayılı Belediye kanununun 24.maddesi gereği 1 yıllığına içkili yer komisyonu üyesi seçilmesi hakkındaki madde oylanarak; Cengiz Çayır, Özgür Çakmak, Tamer Yargı, Necip Gür ve Okan Ortaer oy birliği ile seçildi.

6-5393 sayılı Belediye kanununun 24.maddesi gereği 1 yıllığına Eğitim ve Kültür komisyonu üyesi seçilmesi hakkındaki madde oylanarak,Kıymet Onur, Tamer Yargı, Özgür Çakmak, Necip Gür ve Okan Ortaer oy birliği ile seçildi.

7-Muratlı Aşağısevindiklispor kulübünün nakdi yardım dilekçesi görüşülerek, Plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

8-Belediyemize alınacak tam zamanlı olarak 1.derece Şehir Plancısı, 5.derece Eğitmen, 1.derece Veteriner'in ücretlerinin belirlenmesi; Plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

9-Belediyemize ait Mahalle Muhtarlık binalarının kira ücretleri; Plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

10- 2019 yılı Belediye gelir gider bütçesinin denetleme komisyonu tarafından hazırlanan rapor meclisin bilgisine sunuldu.

11-Belediyemizin 2019 yılı kesin hesapları okunarak oy birliği ile kabul edildi.

12-İnşaat yıkıntı alanı, döküm bedeli belirlenmesi; Plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

13-Tekirdağ Valiliği Kadastro Müdürlüğünün ilçemiz Muradiye ve Yavaşça mahallelerinde kadastro kanunu hükümlerince yapılacak bütün işlemlerde kadastro ekipleri ile görev yapmak üzere bilirkişi belirlenmesi yazısı görüşülerek ;

Yavaşça mahallemizden; Bahattin Çankaya, Osman Çetin, Ali Osman Onur, Hikmet Tur, Halil İbrahim Çetin ve Hayri Alper

Muradiye mahallemizden İsmet Palabıyık, Fatih Varma, Erkan Yangöz, Oğuz Süzen, Şevket Gökkurt ve Şaban Karabulut isimleri oy birliği ile kabul edildi.

14-Tarla ve arsa satışları hakkındaki madde; Plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

15-02-10-2018 tarih ve 125 sayılı Belediye meclis kararının iptali oy birliği ile kabul edildi.

16-Evsel atık toplama ve taşıma tarifelerinin revize edilmesi; Plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

17- Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Belediyemiz ve Hanoğlu tarımsal kalkınma kooperatifi iş birliği ile Koyunculuğun geliştirilmesi projesi için Belediye Başkanı Nebi Tepe'ye protokol yetkisi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

18-Belediyemize ait iş yerlerinde salgın kapsamında ertelenen kiralarının %50 oranında azaltılması hakkındaki dilekçe Plan bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

19- Komisyon raporlarının görüşülmesi için meclisin ikinci oturumunun 12 Haziran Cuma günü saat 10:30 da toplanması oy birliği ile kabul edildi.

Haberler

Mustafa Kemal Atatürk'ün Muratlı'ya Gelişinin 84.Yıl dönümü Kutlandı

03/06/2020

Başkanımız Nebi Tepe'nin Ramazan Bayramı Mesajı

22/05/2020

Sokağa Çıkma Yasağı Kapsamında İşletmelerin Açılış Kapanış Saatleri

21/05/2020